Drodzy rodzice i opiekunowie!

Zapraszamy Was do udziału w pojekcie Górski Uniwersytet Ludowy – pomysłów na możliwość Waszego zaangażowania mamy wiele. Mamy nadzieję, że odnajdziecie w nich coś dla siebie.

Wasze zaangażowanie w projekt pozwoli Wam zrobić coś dobrego dla swoich najbliższych, zobaczyć od wewnątrz co robią Wasze dzieci w kontekście muzyki ludowej, doświadczyć na własnej skórze podobnych emocji i poznać tradycje Beskidu Żywieckiego od środka

Po raz pierwszy w sposób zorganizowany i tak szeroki do współtworzenia projektu związanego z muzyką ludową, zapraszamy Was –  dorosłych – rodziców i opiekunów podopiecznych Fundacji Braci Golec.

Wiemy, że niesiecie ze sobą potężny potencjał, ponieważ każdy z Was może wnieść coś cennego – wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie. Wszystko, czego potrzeba by wspólnie tworzyć lepsze wydarzenia, inspirować się wzajemnie, wspierać dzieci w ich rozwoju artystycznym.

Górski Uniwersytet Ludowy tworzy Wam wiele możliwości zaangażowania się w projekt, w zależności od Waszych zdolności i możliwości, jednak bez obowiązku, nudy i przymusu.

Możecie na przykład:

 • uczestniczyć w organizacji koncertów swoich pociech i wydarzeń w ramach Górskiego Uniwersytetu Ludowego (np. Dnia Stroju Ludowego),

 • dołożyć swoją cegiełkę do Letnich Warsztatów Artystycznych zgłaszając się do wolontariatu,

 • pośpiewać razem w ramach Chóru Ludowego. Cyklicznie odbywają się również warsztaty śpiewu białym głosem dla członków chóru.

Regularne spotkania stworzą nam pole do szerokiej komunikacji i burzy mózgów, a część z nich będzie okazją by samemu zgłębiać tradycje ludowe.  

Liczymy na Waszą pomoc we wszelkich zakresach, w których jesteście zdolni i skłonni pomóc. Zawodowo i hobbystycznie zajmujecie się przeróżnymi rzeczami. Może będziecie w stanie wesprzeć nas w promocji naszych działań? Może macie pomysły na kolejne działania? Może wiecie jak zachęcić do współpracy osoby z zewnątrz, które mogą pomóc w edukacji naszych podopiecznych? Studentów, absolwentów, działaczy? Liczymy na Wasze zaangażowanie w planowanych imprezach, koncertach, spotkaniach. W każdy sposób, w jaki umiecie pomóc. Chcemy zachęcić Was do wspólnego poszukania sponsorów oraz patronów, mecenasów kultury, zainteresowanych wspieraniem nauki i promocji wystąpień artystycznych dzieci (na przykład z branży transportowej, hotelarskiej, gastronomicznej).

Jesteśmy również otwarci na wszelkie pomysły organizacji wydarzeń dla Was, drodzy rodzice! Chcielibyśmy byście w ramach Górskiego Uniwersytetu Ludowego mogli obcować z tradycjami Beskidu Żywieckiego i muzyką ludową. Czy to samemu śpiewając w Chórze Ludowym, czy podczas wspólnych posiadów, potańcówek, spotkań przedświątecznych, podczas których wspólnie byśmy tworzyli.

W ramach Górskiego Uniwersytetu Ludowego odbędą się wydarzenia, na które już dziś chcemy Was zaprosić, jak również zachęcić Was do pomocy w ich organizacji:

 • VII edycja Letnich Warsztatów Artystycznych

 • II i III edycja Święta Pieśni – Przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl (26-28.10.2018)

 • Koncert “Tam trza kwitnąć ka się rośnie” – (termin w okolicach Dnia Dziecka)

 • Dzień Stroju Ludowego – Dzień Otwarty FBG

 • Bal Karnawałowy

 • Koncert Charytatywny Golec Ourkiestra

 • Koncerty związane z promocją płyty z pastorałkami (styczeń).

 • Liczymy na Waszą pomoc i pomysły! Stańcie się częścią Górskiego Uniwersytetu Ludowego.