III Święto Pieśni,  czyli przegląd im. Zofii i Józefy Sordyl

25-27 października 2019 | Beskid żywiecki.

Wystartowała rekrutacja do przeglądu śpiewaczego. Aby wziąć udział w III Święcie Pieśni należy przesłać wypełniony formularz, który znajduje się poniżej oraz nagrania dwóch tradycyjnych pieśni ludowych, w tym jednej z repertuaru górali żywieckich. Udział do przeglądu mogą zgłaszać soliści, duety oraz grupy śpiewacze (do 8 osób).

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych przez jury dziesięciu wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach realizowanych w ramach III Święta Pieśni. Uczestnicy zaprezentują swoją twórczość podczas piątkowego koncertu, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci nagrody specjalnej przeglądu – Sordylki 2019.

 

Po raz pierwszy w tym roku podczas przeglądu pojawiają się nagrody finansowe. Zdobywcy nagrody specjalnej „Sordylki 2019” wygrywają 1000zł zarówno w kategorii Dorośli jak i w kategorii Dzieci/młodzież. Podczas III  Swięta Pieśni wybrani zostaną także wykonawcy, którzy otrzymają wyróżnienie w wysokości po 500 zł w obydwu kategoriach.

 

Święto Pieśni będzie niezwykłym spotkaniem, wypełnionym muzyką i opowieściami. Przesiąknięte tradycją Beskidu Żywieckiego. Warsztaty stworzą okazję do poznania możliwości swojego głosu, a posiady i koncerty  zapewnią dobrą zabawę dla każdego, kto chciałby poczuć klimat żywiecczyzny.

 

Formularz zgłoszeniowy III Święta Pieśni

Regulamin III Święta Pieśni

 

Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny już wkrótce.

 

___________________________________________
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “EtnoPolska 2019”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018